Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vdekja....fundi....apo fillimi..?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Vdekja....fundi....apo fillimi..?   Tue Mar 25, 2008 3:01 pm

Vdekja....fundi....apo fillimi..?

--------------------------------------------------------------------------------

Doja mendimin tuaj rreth kesaj teme.
Per mua vdekja eshte fundi i iluzioneve reale dhe fillimi i se vertetes.....
Ndoshta ajo e vertete, per te cilen, luftojme tere jeten, sa e kapshme do jete ajo? Ndoshta nje koridor i erret, ne te cilin do endemi te vetem...Ndoshta dhe realizimi perfundimtar, endrra e merituar.
Apo mos ndoshta.....shpagimi i fajesise njerezore.....

Gjithsesi, nuk eshte se une e vras me te vertete, kaq shume mendjen per kete ceshtje, por sot u frymezova nga kjo kohe e vrenjtur, e cila te fut vetem mendime te trishta.

Me shume mendoj per jeten, dhe v.d.e.k.j.a le te vije kur te doje, mjaft te trokase me pare....
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
Vdekja....fundi....apo fillimi..?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Your first category :: Your first forum :: Kendi per Letersi :: Filozofi-
Kėrce tek: