Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta pershpejtojm Acrobat Reader tuaj!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: Si ta pershpejtojm Acrobat Reader tuaj!!   Wed Mar 26, 2008 2:16 am

Very Happy
Nese Acrobat Reader-i juaj osht i ngadalshum pse jo ta shpejtojm me nje medot te thjesht.

*Se pari shkojm ne folderin ku e keni Instaluar Acrobat Reader p.sh un e kom ne ket drejtim ( C:\Program Files\Adobe7.0\Reader).
*Pasi te mrrijme ketu ,shkojm e shiqojm se a e kemi nje folder me emrin Optional ( nese jo ateher e krijojm vet ,veq shkojm New Folder edhe ja lojm Emrin Optional).
*Shkojm ne folderin plug_ins edhe te gjitha Filet ,jo folderat i marrim me Ctrl + X ose CUT nuk bon as sesi Copy.
*Pasi ti marrim ( CUT ) keto File shkojm ja bojm Paste ne folderin Optional.
*E hapim tash ndonje File t'Adobe Reader edhe e shohim rezultatin ...


P.s. e pash qe nuk osht shum e nevojshme qe ket mesim te boj me ndojnje ScreenShot. Si dhe per gjdo pyejtje rreth kesaj jom i gatshum te ju pergjigjem.
__________________

Kodi:
EagleItanium--------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
Si ta pershpejtojm Acrobat Reader tuaj!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Roster Sheet (BTB version) fully editable with Adobe Reader
» Free B&N ebook reader

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Per rreth Kompjuterit :: E-books & Tutoriale-
Kėrce tek: