Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si ta bejm Folderi me fjalkalim pa Software

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

Si ta bejm Folderi me fjalkalim pa Software Empty
MesazhTitulli: Si ta bejm Folderi me fjalkalim pa Software   Si ta bejm Folderi me fjalkalim pa Software Icon_minitimeWed Mar 26, 2008 2:26 am

Si ta bejm Folderi me fjalkalim pa Software

by smoki on Sun Nov 04, 2007 2:34 am

Code: Select all
cls
@ECHO OFF
title Mbyllja Dosjes
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Jeni te sigurt se doni ta mbyllni dosjen (Po/Jo)
set/p "cho=>"
if %cho%==Po goto LOCK
if %cho%==po goto LOCK
if %cho%==Jo goto END
if %cho%==jo goto END
echo Code jo i njofshem.
goto Konfirmim
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Dosja u mbyll
goto End
:UNLOCK
echo Shkrauje fjalkalimin per ta hapur Dosjen
set/p "pass=>"
if NOT %pass%==Ktu shkruje PASS Very Happy KHG ! goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Dosja u hap me sukses
goto End
:FAIL
echo Fjalkalim i panjofshem
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Locker created successfully
goto End
:End


Tash kete qite ne notepad edhe rujeni ( .bat )
me pas klikoni 2her edhe ju hapet 1folder qe shkrun Locker qitni aty qfar do sene qe doni edhe prap klikoni te ky file.bat edhe ju thot Jeni te sigurt se doni ta mbyllni dosjen (Po/Jo) ateher e shkrujm Po dhe mbyllet kur duhet me hap e shkrun pass qe eshte te ky rreshti if NOT ( %pass%==Ktu shkruje PASS ! goto FAIL ) dhe qdo gje MIre eshte

me te mira


Original CODE ktu e keni


Code: Select all
cls
@ECHO OFF
title Folder Locker
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%==TYPE PASSWORD HERE KHG ! goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Locker created successfully
goto End
:End
Regjistronu edhe hini SURF ADS dhe klikoni ata webat pra klik 1 web pret 30 sec tjetrin web prap qashtu plzz ndimomni ja linku :
http://bux.to/?r=arber777smoki
Moderator

Posts: 934
Joined: Thu Sep 13, 2007 9:44 pm
Location: Kastriot
Private message
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
Si ta bejm Folderi me fjalkalim pa Software
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» CGI MARBLE HORNETS?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Per rreth Kompjuterit :: E-books & Tutoriale-
Kėrce tek: