Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Programet e fshehura te windowsit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

Programet e fshehura te windowsit Empty
MesazhTitulli: Programet e fshehura te windowsit   Programet e fshehura te windowsit Icon_minitimeWed Mar 26, 2008 3:15 am

Programet e fshehura te windowsit


1- Private Character Editor
Ky program osht me dizajnu ikona edhe karakteret. Per te ekzekutuar ket program shkon kshtu:
START --> RUN--> ne run shkruaj (EUDCEDIT)

2-Disk Cleanup
Ky osht per me pastru hard disc
Start-- Run--> cleanmgr

3-Dr Watson
Ky osht per me i riparu problemet qe i kemi ne windows
Start-->Run--> drwtsn32

4-Windows Media Player 5.1
Ky osht windows media player classic
Start-->Run--> mplay32


ja edhe disa comanda tjera:

Character Map = charmap
DirectX diagnosis = dxdiag
Object Packager = packager
System Monitor = perfmon
Program Manager = progman
Remote Access phone book = rasphone
Registry Editor = regedt32
File siganture verification tool = sigverif
Volume Contro = sndvol32
System Configuration Editor = sysedit
Syskey = syskey
microsoft Telnet Client = telnet
Regjistronu edhe hini SURF ADS dhe klikoni ata webat pra klik 1 web pret 30 sec tjetrin web prap qashtu plzz ndimomni ja linku :
http://bux.to/?r=arber777smoki
Moderator

Posts: 934
Joined: Thu Sep 13, 2007 9:44 pm
Location: Kastriot
Private message
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
Programet e fshehura te windowsit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Per rreth Kompjuterit :: E-books & Tutoriale-
Kėrce tek: