Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda Empty
MesazhTitulli: Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda   Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 4:26 am

Very Happy

Click ne start button -----> pastaj shko Run -----> dhe shtype Regedit -----> preke enter

Kjo do ta hap nje "Registery Editor"

Tash shikon per "key":
HKEY_LOACAL_MECHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\ContentIndex

Tani e gjen nje key qe quhet "Startup Delay" -----> kliko dy her ne te

Where its Base, kliko Decimal -- esht Default Value eshte 4800000,
Ndryshoje ne: 40000

Tani mbylle Registry Editor dhe ristatroje kompjuterin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Per rreth Kompjuterit :: E-books & Tutoriale-
Kėrce tek: