Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ----------Vetėdija----------

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: ----------Vetėdija----------   Thu Mar 27, 2008 10:53 am

Vetėdija

-- cheers --------------------------------------------------------------------

Vetėdija (lat. conscientia) ėshtė aftėsia e zotėruar, e gjendjeve mendore si mendimit, vetėkujdesit, emocionit, ndjeshmėrisė, perceptimit, urtėsisė dhe kujteses nė lidhje mes vetvetes dhe mjedisit. Dukuria e vetėdijes shikohet shpesh si njė nga problemet mė tė mėdhaja ende tė pazgjidhura tė filozofise dhe shkencave natyrore. Deri tani nuk ka ndonjė pėrkufizim tė pėrgjithshėm tė saktė dhe tė pranueshėm pėr vetėdijen.

Vetėdija ėshtė lėndė studimi nė psikologji, neurologji, filozofine mendore dhe shkencėn njohėse (kognitive).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
----------Vetėdija----------
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Your first category :: Your first forum :: Kendi per Letersi :: Filozofi-
Kėrce tek: