Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ---------Virtyti---------

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: ---------Virtyti---------   Thu Mar 27, 2008 2:09 pm

Virtyti

--------------------- cheers --------------------------------------------------

Virtyti (lat. virtus, vir "burre", pra "burrėria"; greq. αρετη areti) ėshtė epėrsia morale e njė personi. Virtyti ėshtė veti e ēmueshme e karakterit tė mirė. Ai ėshtė prirja dhe aftėsia e njė njeriu tė tejkalojė nė (mbi) diēka, tė kryejė njė veprim tė caktuar nė mėnyrėn mė tė mirė. Fjala virtus (virtyt) lidhej nė romėn e lashtė me aftėsitė luftarake si, p.sh. guximi dhe trimėria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
---------Virtyti---------
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Your first category :: Your first forum :: Kendi per Letersi :: Filozofi-
Kėrce tek: