Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 --------Ndershmėria --------

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

MesazhTitulli: --------Ndershmėria --------   Thu Mar 27, 2008 2:13 pm

Ndershmėria

--------------------------------------------------------------------------------

Ndershmėria ėshtė cilėsia njerzore e marrdhėnies dhe veprimit me ēiltėrsi, vėrtetėsi dhe drejtėsi nė tė gjitha pikėpamjet e jetės. Ndershmeria mund tė pėrshkruhet edhe si shmangia e gėnjeshtrės, trillimit dhe mashtrimit. Nė krahasim me vėrtėtėsinė, emėrtimi ndershmėri nėnvizon mungesėn e shtysave pėrfituese tė gėnjeshtrės dhe njėkohesisht lejueshmėrinė e paparamenduar tė ēuarjes nė gabim, kjo do tė thotė njeriu mund tė mbesė i ndershėm, edhe nėse ai i tregon tjetrit tė pavėrtetėn, tė cilėn ai e beson vetė.

Nė pikėpamjen e etikės, ndershmėria zakonisht mendohet cilėsi pozitive. Megjithese nė jetėn e pėrditshme shumica e njerezve i lejon vetvetes gėnjeshtra tė vogla, duke e menduar ndershmėrine absolute si naivitet ose madje marrėzi.

Thėnie mbi nderishmėrinė
* Ndershmėria ėshtė kreu i parė nė librin e diturisė. - Thomas Jefferson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
--------Ndershmėria --------
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Your first category :: Your first forum :: Kendi per Letersi :: Filozofi-
Kėrce tek: