Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 ---------Emocioni-------------

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

---------Emocioni------------- Empty
MesazhTitulli: ---------Emocioni-------------   ---------Emocioni------------- Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 2:50 pm

Emocioni

--------------------------------------------------------------------------------

Emocioni (lat. ex - jashtė; motio - lėvizje; emocion - nxitje) ėshtė njė shtytje nervore qė shkakton njė organizėm tė veprojė. Emocioni ėshtė njė gjėndje mendore e fuqishme dhe e pandėrgjegjshme qė shoqėrohet shpesh nga ndryshime fiziologjike si gėzimi, dashuria, keqardhja, urrejtja, nderimi etj. Emocioni ėshtė edhe njė gjėndje mendore ngacmuese apo shqetėsuese dhe ndijuese.

Emocioni dallohet nga ndjenja, ngaqė emocioni ėshtė njė gjėndje psiko-fiziologjike qė nxit njė organizėm tė veprojė. Emocionet studiohen ndėr tė tjera nga psikologjia, psikiatria, filozofia, neurologjia, fiziologjia, sociologjia, biologjia dhe nga studimi trunor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
---------Emocioni-------------
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Your first category :: Your first forum :: Kendi per Letersi :: Psikologji-
Kėrce tek: