Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 ------Xhelozia ------

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

------Xhelozia ------ Empty
MesazhTitulli: ------Xhelozia ------   ------Xhelozia ------ Icon_minitimeFri Mar 28, 2008 2:57 pm

Xhelozia

--------------------------------------------------------------------------------

Kur flitet pėr xhelozinė nuk mendohet vetėm pėr atė nė marrėdhėniet e dashurisė, por edhe pėr atė qė mund tė gjendet edhe nė tė gjitha raportet tjera ndėrnjerėzore, e nė veēanti nė fėmijėri, ku fėmiu qė tė bėhet dominant pėrskaj vėllaut ose motrės, zhvillon nė vete xhelozinė dhe me kėtė rast shpall qėndrimin e tij luftarak (kundėrshtues). Fėmijėt pothuajse rregullisht janė xheloz nė veēanti atėherė kur lind fėmiu tjetėr qė si mė i ri tėrheq mė shumė vėmendjen e prindėrve, kėshtu qė fėmiu mė i madh ndjehet si mbret i rrėzuar nga froni. Mė sė lehti bėhen xheloz ata fėmijė, tė cilėve mė parė u ėshtė kushtuar vėmendje e jashtėzakonshme. Xhelozia shfaqet nė forma tė nduarnduarta. Cila formė do tė shfaqet mė tepėr kjo varet nga ajo se sa i ka shkuar njeriut pėrdore qė tė pėrgatitet pėr jetė shoqėrore. Xhelozia mund t’i shėrbejė qėllimit qė tė tjerėt tė nėnēmohen, qė t’u bėhen vėrejtje etj. Kėshtu xhelozia nuk ėshtė gjė tjetėr veēse formė specifike e synimit pėr fuqi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
------Xhelozia ------
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Your first category :: Your first forum :: Kendi per Letersi :: Psikologji-
Kėrce tek: