Forumi im
 
ForumPortalRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Program Orientues Pėr Pėrgatitjen E Provimit Kombėtar Tė Maturės Shtetėrore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Number of posts : 456
Registration date : 15/03/2008

Program Orientues Pėr Pėrgatitjen E Provimit Kombėtar Tė Maturės Shtetėrore Empty
MesazhTitulli: Program Orientues Pėr Pėrgatitjen E Provimit Kombėtar Tė Maturės Shtetėrore   Program Orientues Pėr Pėrgatitjen E Provimit Kombėtar Tė Maturės Shtetėrore Icon_minitimeFri Apr 04, 2008 4:22 pm

Program Orientues Pėr Pėrgatitjen E Provimit Kombėtar Tė Maturės Shtetėrore

--------------------------------------------------------------------------------

PĖR ARSIMIN E MESĖM
NĖ LĖNDĖN:


BIOLOGJIVITI MĖSIMOR 2006-2007

Udhezime per zbatimin e programit

Programi orientues per lenden me zgjedhje biologji, perfshin njohuri, koncepte dhe aftesi me te rendesishme te biologjise per shkollen e mesme. Ndjekja e ketij programi nga shkollat dhe nxenesit siguron nje formim te mire biologjik te nxenesve, i cili do te jete bazament per studimet e metejshme universitare te tyre.
Programi orientues per provimin me zgjedhje te biologjise, ne kuadrin e matures shteterore per vitin shkollor 2006-2007, perben ne dokument te vlefshem per shkollat e mesme te pergjithshme, nxenesit e interesuar dhe specialistet e perfshire ne procesin e vleresimit per provimin e matures shteterore.

• Programi gjeneron informacionin e nevojshem per mesuesit e biologjise te shkollave te mesme te pergjithshme qe do te pergatisin maturantet per provimin e biologjise si lende me zgjedhje ne maturen shteterore.
• Programi gjithashtu orienton nxenesit per materialet kyc mesimore, njohurite, konceptet dhe aftesite kryesore qe duhet te zoterojne per te perballuar me sukses provimin e biologjise si lende me zgjedhje ne maturen shteterore.
• Programi perben gjithashtu nje dokument zyrtar qe duhet zbatuar me korrektesi nga specialistet e perfshire ne hartimin e bankes se pyetjeve dhe tezes se provimit te biologjise si lende me zgjedhje per maturen shteterore.

__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bujar-mehmeti.forumotion.com
 
Program Orientues Pėr Pėrgatitjen E Provimit Kombėtar Tė Maturės Shtetėrore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
bujar-mehmeti :: Shkencat Egzakte :: Biologji-
Kėrce tek: